Nauka i zabawa z matematyką

Uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat poznają nowe technologie. Początki są trudne bo każdy z nas boi się tego, co nowe ale z czasem nabieramy odwagi i ochoty do poznawania nowych rzeczy. Świat się zmienia, a nasi uczniowie chcą iść z duchem czasu. Podczas zajęć z matematyki przygotowanych na platformie e-learning Moodle uczniowie klasy 4b pod kierunkiem p. Magdaleny Pęskiej korzystają z apletów -interaktywnych pomocy dydaktycznych wykonanych w programie GeoGebra oraz aplikacji LearningApps oraz SMART Learning Suite. Dzieci grając w gry dydaktyczne sprawdzają swoją wiedzę wykonując różne interaktywne ćwiczenia.

Ważnym elementem tej formy nauczania jest samokształcenie. Uczniowie, korzystając z platformy uczą się samodzielnie. Oczywiście w trakcie zajęć omawiane są bieżące problemy dotyczące przerabianego materiału i wtedy wszyscy dzielą się swoją wiedzą. Istotnym etapem pracy z platformą jest ocena wiedzy uczniów. Dzieci na komputerze rozwiązują testy, a nauczyciel, jak również oni sami natychmiast otrzymuje zwrotną informację o uzyskanej ocenie lub liczbie punktów. Zastosowanie tego narzędzia pozwala uczniom wielokrotnie korzystać z dostępnych online materiałów, co sprzyja utrwalaniu wiedzy. Dzięki Moodlom uczniowie mogą mieć większy wgląd we własne osiągnięcia i postępy oraz kontrolę nad nimi. Platforma ta pomaga im budować osobiste archiwum wiedzy korzystając z umieszczonych w kursach propozycji nauczyciela.

Zachęcamy wszystkich do poznania Geogebry oraz aplikacji LearningApps – nauka matematyki będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. A znać ją musimy, wszak jest królową nauk i towarzyszy nam na każdym kroku.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content