Ekologia i my – finał

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX edycji konkursu  „Ekologia, my i region, w którym żyjemy” organizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Głównym celem konkursu było poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody i środowiska, a także motywowanie do dbania o naturę w najbliższym otoczeniu.
W konkursie brały udział dwie sześcioosobowe grupy uczniów pracujące pod opieką pani Wiletty Koziary. Jeden z zespołów – uczniowie klasy 6C – zdecydował się wykonać grę dydaktyczną, która – przekazując wiadomości na temat Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego – równocześnie stanowi formę rozrywki dla jej uczestników. Grupa uczniów  z klasy 7A wykonała natomiast prezentację, w której zawarła fakty i mity na temat segregacji odpadów w domu, szkole i gminie.  Zespół uczniowski klasy VII A w składzie: Kacper Janus, Mikołaj Markowski, Weronika Pabiś, Wiktoria Paś, Zuzanna Sambór, Kinga Wójcik zakwalifikował się do etapu finałowego. Finaliści napiszą sprawdzian testowy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody, wiedzy o parkach narodowych i krajobrazowych województwa świętokrzyskiego. Dodatkową konkurencją będzie rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkową.
Wiedza zdobyta podczas wykonywania zadań na konkurs  może się przydać jego uczestnikom w dalszej edukacji, a także w codziennym życiu – w końcu każdy powinien wiedzieć, jak prawidłowo dbać o piękno natury w swojej okolicy.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content