LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI 2022/2023

Programujemy z robotami Photon

Uczniowie naszej szkoły, rozpoczęli przygodę z robotami Photon.  Aplikacja poprzez świetną zabawę, daje możliwość nauki programowania. Roboty mają różnorodne nazwy, nadane przez uczniów klas 4-8. Pokonywanie kolejnych poziomów, to nie lada zadanie. Robot pomaga w rozwoju kreatywności i zdolności logicznego myślenia.

Podstawka pod telefon

Niezaprzeczalnie, stojaki na telefon i stacje ładujące, można kupić w ciągu kilku sekund, a drukowanie ich w 3D, wymaga czasu i cierpliwości.

Użytkownicy drukarek 3D, rozumieją jednak przyjemność, jaką można czerpać z projektowania i drukowania obiektów 3D, niezależnie od tego, czy modele należą do nich, czy do kogoś innego. Dodatkowo, druk 3D oferuje znacznie szerszą gamę wzorów, dlatego uczniowie naszej szkoły na zajęciach rozwijających uczyli się obsługi programu druku 3D – TINKERCAD – dzięki niemu zaprojektowali i  wydrukowali swoje prace.

Moja Ojczyzna

W  ramach zajęć z programowania przedstawiła jak rozumieją POLSKOŚĆ przy pomocy klocków Lego Education, które zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach poprzedzonych pogadanką i krótkimi filmikami nt. świąt majowych uczniowie, tak jak czują w swoich sercach przedstawili różne budowle z klocków związane z tematem Polskość. W ten nietypowy sposób wyrazili swój patriotyzm i uczucia do Ojczyzny. Pracowali i tworzyli z ogromnym zaangażowaniem.