Zakończenie klas ósmych
„Każdy koniec jest nowym początkiem.” Hasło to towarzyszyło ósmoklasistom podczas uroczystości zakończenia szkoły podstawowej, która odbyła się 24 czerwca w KOK-u. Naszym uczniom w tym ważnym dniu towarzyszyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.
Absolwenci rozpoczęli galę polonezem, po którym nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz złożenie ślubowania. Następnie zabrali głos: pani dyrektor Katarzyna Erbel, pan Burmistrz Adam Bodzioch oraz pani Matylda Rzepa – przedstawicielka Rady Rodziców. Podczas przemówień padło wiele wzruszających słów na temat edukacji, współpracy, wdzięczności oraz pamięci. Pani dyrektor nagrodziła również uczniów, którzy swoimi działaniami (edukacyjną, społeczną, artystyczną, sportową) wyróżnili się w różnych dziedzinach życia szkolnego.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Dostarczyła ona zebranym wielu powodów do wzruszeń, ale i do uśmiechu. Pojawiły się tutaj wiersze, podziękowania, zabawne scenki nawiązujące do życia szkolnego, prezentacje multimedialne, nastrojowy walc oraz pełne liryzmu piosenki.
Zakończenie klas ósmych było ważnym podsumowaniem wielu lat spędzonych w szkole podstawowej i na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Program przygotowały wychowawczynie – pani Katarzyna Borycka oraz pani Ewelina Sambór. Serdecznie dziękujemy: pani Ewie Robak za przygotowanie poloneza i walca oraz opiekę nad pocztem sztandarowym, panu Grzegorzowi Krawczukowi za opracowanie muzyczne piosenek.
Dziękujemy również pracownikom Kazimierskiego Ośrodka Kultury za nieocenioną pomoc techniczną podczas uroczystości.

