Spotkanie z baśnią i legendą

Dzisiejszy zwykły, jesienny dzień okazał się całkiem niezwykły. Nasza szkoła zamieniła się w krainę bajek, baśni i legend. Na szkolnych korytarzach spotkać można było wróżki, królewny, krasnali, czarownice, magów, rycerzy i inne postacie ze świata fantazji.
Czytanie uskrzydla, pobudza wyobraźnię i kreatywność, wzbogaca naszą wiedzę. Namacalnym dowodem na to są piękne, kolorowe skrzydła, na tle których czytelnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z wypożyczoną przez siebie ze szkolnej biblioteki książką.
W październiku panie bibliotekarki prezentowały uczniom podczas zajęć czytelniczych wybrane utwory bajkowe.
Dzisiaj natomiast, 27 października, uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w spotkaniu, którego najważniejszą częścią było zaprezentowanie baśni: „Tomcio Paluszek”, „Wilk i siedem koźlątkach” i  „Śpiąca Królewna”. Czytanie z udziałem szkolnej publiczności miało interaktywny charakter – uczniowie chętnie włączyli się we wspólną interpretację tekstów baśniowej klasyki. Była to też doskonała okazja do zaprezentowania pięknych, kolorowych strojów zarówno w szkole, jak i poza nią, gdyż barwny korowód baśniowych bohaterów przemaszerował potem wokół Jedynki.
Dzisiejszej uroczystości towarzyszył konkurs na hasło promujące czytelnictwo i bibliotekę szkolną. Wszystkie prace zostały wyeksponowane podczas bajkowego spotkania.
Gościem specjalnym imprezy była pani Marta Dziula – dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Publicznych Szkół i Placówek, która również przeczytała dzieciom fragment lubianej baśni. Bajkowa aura owiała także Urząd Miasta i Gminy, gdy baśniowa gromadka odwiedziła naszych włodarzy, Panów Burmistrzów Adama Bodziocha i Łukasza Maderaka. Jako prezent podarowała gospodarzom słodkie pierniczki od Baby Jagi. Sama również została obdarowana przez nich łakociami.
Wspólnemu spotkaniu towarzyszyło wiele radości, uśmiechu i dobrej zabawy.
Dzisiejsza uroczystość była zwieńczeniem działań podejmowanych przez Bibliotekę Szkolną w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content