Dzień Zdrowego Śniadania

O tym, jak ważne jest rozpoczęcie dnia posiłkiem, który dostarcza energii i składników odżywczych, doskonale wiedzą uczniowie naszej szkoły.
Przywitanie dnia od zbilansowanego posiłku może mieć wpływ na zdrowie i wyniki w nauce. Badania pokazują, że dzieci jedzące śniadanie lepiej radzą sobie w szkole, lepiej się koncentrują oraz mają wyższe wyniki w nauce, mniej problemów z zachowaniem i są bardziej energiczne. Zbilansowany posiłek zwiększa też szanse na utrzymanie prawidłowej wagi.
8 listopada, w Dniu Zdrowego Śniadania, uczniowie Jedynki zaangażowali się w akcję promującą zdrowe odżywianie. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które przyłączyły się do tej tak ważnej inicjatywy i dostarczyły produkty do wykonania smacznych, pożywnych i kolorowych kanapek dla wszystkich uczniów.
Szczególne podziękowania za zaangażowanie i pomoc dla uczennic: Emilki Purchli i Gabrysi Ścipiór z kl. 4a, Julii Czajki i Leny Jakubas z kl.4b, Marysi Rzepy i Kai Rzepy z kl.5a, Mai Stopy i Amelki Tytko z kl.5b, Julki Chwalik i Joanny Makuch z kl.8a oraz Gabrieli Szymańskiej, Wiktorii Sochy i Neli Słupik z kl.8b.
Organizatorami akcji promującej zdrowe odżywianie były panie: Dorota Stokłosa, Dorota Habas, Katarzyna Borycka oraz wychowawcy klas 0-3.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content