Dzień Owoców i Warzyw w Jedynce

Jestem jesień z pełnym koszem.
Dobre rzeczy wam przynoszę.
Jabłka, śliwki, gruszki bery,
pomidory i selery.
Przyszła jesień do gosposi.
Czy gosposia o coś prosi?
Mam kapustę do kwaszenia,
dobre grzyby do suszenia.
Idzie jesień z wielkim koszem.
Zajadajcie! Bardzo proszę!
 
          Takimi słowami witała uczniów Pani Jesień, która zagościła w murach naszej szkoły 21 października. Właśnie tego dnia  przypada w bieżącym roku kalendarzowym Dzień Owoców i Warzyw.
          Hojna Pani Jesień przyniosła ze sobą moc darów: selery, pory, kapustę, dynie, buraki, cebule, gruszki, a przede wszystkim jabłka i marchewki. Z tych ostatnich sprytni pomocnicy wyciskali soki, którymi częstowali wszystkich uczniów. Ciekawska Pani Jesień postanowiła pooglądać różne zakamarki naszej Jedyneczki, a odwiedzając dzieci nie omieszkała poczęstować ich pełnymi zdrowia jabłuszkami. Bardzo się ucieszyła widząc, jak sprytni mali kucharze wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowują prawdziwe bomby… witaminowe z owoców i warzyw. Posmakowała sałatek, szaszłyków i koktajli. Poczęstowała się również pysznymi owocami ze stoiska zorganizowanego na korytarzu przez klasę 3a.
         Nie tylko zresztą warzywa i owoce przyniosła ze sobą Pani Jesień. Miała także w zanadrzu nowo zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa książeczki i wierszyki o darach jesieni, którymi promowała przy okazji dzisiejszego święta czytelnictwo i szkolną bibliotekę. 
         Cała impreza nie miałaby zapewne takiego rozmachu, gdyby nie uprzejmość naszych sponsorów – Spółdzielni Producentów Warzyw i Owoców „Sielec” oraz państwa Krystyny i Waldemara Klimków, sadowników z Lolina – którzy przekazali dla szkolnej braci kilkadziesiąt kilogramów owoców i warzyw. Dziękujemy wszystkim za owocną współpracę!
 
 
Skip to content