3b z wizytą w Gospodarstwie Edukacyjnym

Piątek, 21 października 2022r., uczniowie z klasy 3b spędzili w cudownym miejscu.
Razem ze swoją wychowawczynią panią Ewą Piotrowską oraz panią Ewą Kalafarską wybrali się na Warsztaty Tematyczne do Gospodarstwa Edukacyjnego „Pszczółki” w Niezwojowicach. 
Dzieci swoją przygodę w gospodarstwie rozpoczęły w kuchni, gdzie przygotowały pyszne słodkie rogaliki z powidłami. Później oczywiście zjadły je ze smakiem. Następnie uczniowie udali się do lasku po chrust, z którego rozpalili ognisko. Pani gospodyni wrzuciła do ogniska ziemniaki, a dzieci same upiekły sobie kiełbaskę.
Po przepysznym drugim śniadaniu, pani gospodyni zaprosiła nas na spacer wokół stawów, okalających gospodarstwo. Tam wszyscy mogli nakarmić gęsi, kaczki i króliki. Ile było radości i śmiechu!
Dzieci dowiedziały się również, co jest potrzebne aby ukisić kapustę, wchodziły do beczki i ugniatały poszatkowane warzywo, a na koniec próbowały jej ze skwaszoną miną…
Po tak wyczerpujących zadaniach uczniowie nagle znaleźli się w dawnej klasie. Zasiedli w szkolnych ławach z kałamarzami i gęsim piórem. Ich zadaniem było napisać kartkę z pozdrowieniami dla rodziców.
Następną atrakcją były warsztaty pszczelarskie. Z bajki „Życie rodziny pszczelej” uczniowie dowiedzieli się, jak pracują pszczoły, aby zrobić miód. Każdy uczeń samodzielnie musiał rozłożyć i złożyć ul. Zadanie to sprawiło wiele radości. Na koniec przyszedł czas na chwilę odpoczynku i wysłuchanie przepięknej lekcji historii o bitwie pod Racławicami. Makietę bitwy uczniowie oglądali z wielkim zainteresowaniem.
Dzień w Gospodarstwie zakończył się zakupem pamiątek i pamiątkowym zdjęciem. Właścicielom obiecaliśmy, że jeszcze kiedyś do nich wrócimy…

Powiązane zdjęcia:

Skip to content