Zielona edukacja

Gdzie można połączyć przyjemne z pożytecznym, zabawę z edukacją i integrację z samodzielnością? Odpowiedź kryje się poniżej.

W dniach 16-22 maja 2022 roku czterdziestotrzyosobowa grupa uczniów z klas 4-5 wzięła udział w zielonej szkole. Dzieci pod opieką pań: Anety Gądzik (organizatorka i kierowniczka), Ewy Piotrowskiej i Katarzyny Boryckiej gościły w DWD Green Rest w Polanicy-Zdroju, gdzie spędziły pełen atrakcji tydzień, ucząc się i bawiąc.

Poznaj swój kraj. Odkrywanie nowych terenów rozpoczął spacer po Polanicy (park zdrojowy, pijalnia wód, piesze szlaki). Drugą odwiedzoną przez nas miejscowością uzdrowiskową były Duszniki-Zdrój, gdzie w pięknym parku podziwialiśmy dworek Fryderyka Chopina. Byliśmy w Minieurolandzie w Kłodzku, który zachwycił nas ponad 40 makietami najważniejszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz świata. Równie zadziwiające okazało się „Torfowisko pod Zieleńcem” – rezerwat przyrody chroniący florę i faunę tej unikatowej formacji przyrodniczej. Spacer ścieżką przyrodniczą przybliżył nam przyrodę torfowiska czy proces powstawania torfu. Wspięliśmy się także na górę zamkową w Szczytniku, z której rozciąga się przepiękny widok na całą okolicę.

Ucz się i pracuj. Oprócz wycieczek krajoznawczych poświęcaliśmy czas na zajęcia edukacyjne: pisaliśmy kartki pocztowe do najbliższych, tworzyliśmy logo pokoi, wykonywaliśmy drzewka szczęścia oraz podkładki z koralików. Oglądaliśmy również prezentacje multimedialne dotyczące odwiedzanych przez nas miejsc. Musieliśmy być bardzo uważni, gdyż podsumowaniem był quiz wiedzy o Polanicy i okolicach.

Baw się i śmiej. Zielona szkoła to przede wszystkim okazja do wspólnego spędzania czasu, zabawy i rekreacji połączonej ze zdrową rywalizacją. Uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych, grach terenowych, turniejach koszykówki i piłki nożnej, zjeżdżaliśmy na torze saneczkowym, graliśmy w kręgle i pływaliśmy w basenie. Śpiewaliśmy karaoke, tańczyliśmy w Just Dance i na dyskotece, świętowaliśmy urodziny koleżanki, a nawet zadbaliśmy o urodę, nakładając maseczki borowinowe.

Zielona szkoła była tygodniem tak pełnym atrakcji, że minęła nam w mgnieniu oka. Dziękujemy paniom z ośrodka Green Rest za mile spędzony czas, pyszne posiłki i wspaniałą atmosferę.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content