Trójbój lekkoatletyczny za nami

Sportowe obiekty SP3 w piątek, 7 czerwca, były areną zmagań lekkoatletów z powiatu kazimierskiego. Najmłodsi czwartoklasiści rywalizowali w zawodach trójboju, a ich starsi koledzy z klas 7 i 8 walczyli o medale indywidualnych zawodów i przepustkę na zawody wojewódzkie. 🏆🙂
Cztery drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców – każda złożona z 5 zawodników – biegały na 60 m, skakały w dal i rzucały piłeczką palantową.
Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Kaja Adamczyk, Ala Zygadlewicz, Antosia Dobroś, Ania Gołdyn i Antosia Ptak wspólnie zdobyły 365 punktów i zajęły 4 miejsce. 👏👏👏
Najlepszy wynik uzyskała Kaja Adamczyk 116 pkt, która też zajęła 2 miejsce w biegu na 60 m. 🏆
Drużyna chłopców uplasowała się oczko wyżej: zajęli 3 miejsce zdobywając 226 pkt.
Najlepszym w drużynie okazał się Antek Borycki – 82 punkty wielobojowe dały mu srebrny medal. 🏆 Ponadto Antoś wygrał konkurencję skoku w dal i z wynikiem 389cm został Mistrzem Powiatu.👏👏👏
W drużynie wystąpili także: Maciej Bryła, Jakub Trela, Bartosz Mucha, Alan Okopień, Fabian Stępień i Ignacy Żywczyk.
Gratulujemy wszystkim startującym i dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej Szkoły.
Pierwsze poważne zawody lekkoatletyczne najmłodszych za nami.
Tego samego dnia o medale rywalizowali uczniowie klas 7 i 8. Rozgrywano konkurencje biegowe i skok w dal.
Oto nasi medaliści: Weronika Kochańczyk 2 msc w biegu 100 m. Magda Marzec 3 msc w skoku w dal. Kacper Klimczyk 3 msc w biegu 100m i 3 msc wyskoku w dal, Kacper Bryła 3 msc w biegu 1000m.
W zawodach startowali także Eryk Mysior i Kacper Michalec.