„Świat jest teatrem. Aktorami ludzie…”

Grupa naszych uczniów wzięła udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych „Spotkania Fredrowskie” w Józefowie.
Przedstawiliśmy utwór Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł” w wykonaniu Zofii Zachary, Jakuba Wilka i Wiktora Maja pod opieką pani Katarzyny Erbel.
Przegląd odbywał się pod patronatem prof. Jarosława Gajewskiego, Dyrektora Teatru Klasyki Polskiej.
W trzyosobowym jury zasiedli: dr hab. Bożena Suchocka – Kozakiewicz, wykładowca PWST w Warszawie, Grzegorz Reszka, reżyser, Przemysław Kaczyński, aktor.
Nasza grupa, jako jedyna z województwa świętokrzyskiego, była wśród 11 szkół z całej Polski. Dominowały zespoły teatralne ze szkoły średniej, bo aż 8.
Spotkania Fredrowskie dostarczyły nam wielu wrażeń, ale również wzbogaciły w nowe doświadczenia teatralne. Możliwość obejrzenia spektakli w wykonaniu innych grup oraz motywujące rozmowy z jurorami były dla nas niezwykle cenne.
Niespodzianką było spotkanie z Maciejem Szeptyckim, czyli potomkiem mistrza Fredry, jego prapraprawnukiem i wysłuchanie opowieści o przodku pod intrygującym tytule „Talerz, traktor i ZX Spectrum. Opowieść o Aleksandrze Fredrze”.
Ta niezwykła przygoda była możliwa dzięki użyczeniu przez Urząd Miasta i Gminy Kazimierza Wielka samochodu służbowego oraz pomocy kierowcy.
Dziękujemy!
Skip to content