Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem

W czwartek, 15 grudnia, gościliśmy w Jedynce pana Marka Michalaka – pisarza, pedagoga, Kawalera Orderu Uśmiechu, autora licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka.
Nasz gość rozpoczął spotkanie od rozmów z uczniami na temat tego, co jest w życiu dla nich ważne. O wielu spośród tych wartości mówi pan Marek Michalak w swojej najnowszej książce zatytułowanej właśnie „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, której fragmenty nam również przeczytał. Cierpliwie odpowiadał na różne pytania związane nie tylko z tajnikami pracy pisarza, ale także z bohaterami stworzonych przez niego historii. Na zakończenie nasz gość podpisał czytelnikom swoje książki, umieszczając w nich osobiste dedykacje.
Spotkanie było wyjątkowym przeżyciem – wielu z nas jeszcze nigdy nie miało okazji spotkać się na żywo z pisarzem. Mamy nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie stanie się dla nas zachętą do częstszego sięgania po książki i poszukiwania w nich odpowiedzi na nurtujące pytania.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach promocji czytelnictwa przez panie bibliotekarki: Katarzyną Borycką, Dorotę Stokłosę i Dorotę Habas. 

Powiązane zdjęcia:

Skip to content