Poznajmy finalistów konkursów przedmiotowych

„Sukces nie zna słomianego zapału, to ciężka praca każdego dnia….”
Sens tych słów najlepiej rozumieją IGOR SAMBÓR (kl. 8b), JAN ORACZ (kl. 8c) i JAKUB WILK (kl. 7a), którzy przeszli do Finału Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i ich osiągnięć 👏
Poznajmy naszych FINALISTÓW 🥰
IGOR SAMBÓR – Finalista konkursu z biologii, opiekun pani Wioletta Koziara. Igor wybrał biologię, ponieważ nauka tego przedmiotu jest dla niego przyjemnością 🙂 Marzy o studiach medycznych i o zostaniu lekarzem, dlatego w szkole średniej planuje wybrać klasę o profilu biologiczno – chemicznym. Uwielbia pływać, jest złotym medalistą wielu pływackich zawodów sportowych, w których reprezentował naszą szkołę. Każdego roku bierze udział w Maratonie Pływackim, bijąc swoje rekordy. Igor jest również Zwycięzcą XVIII Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego.
JAN ORACZ – Finalista konkursu z biologii, opiekun pani Wioletta Koziara. Janek również lubi uczyć się biologii, bo wciąż odkrywa coś nowego. Kto wie? Może zostanie anestezjologiem… 🤔 Dlatego w przyszłości chciałby oczywiście studiować medycynę. W wolnej chwili uwielbia spacerować po spokojnej okolicy swojego rodzinnego domu. Nie ukrywa, że kiedyś chciałby móc odbyć swoją „podróż dookoła świata”.
JAKUB WILK – Finalista języka polskiego, opiekun pani Katarzyna Erbel oraz Finalista języka angielskiego, opiekun pani Jolanta Kochańczyk. Wszyscy znamy widok Kuby z książką w ręce podczas przerw szkolnych, bo czytanie jest jego największą pasją. W tym roku szkolnym brał udział w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Dyktando Niepodległościowe”. Jest również uczniem klasy 5. Szkoły Muzycznej I stopnia, gra na perkusji 🙂 W szkole średniej planuje wybrać klasę o profilu humanistycznym. A studia? Jeszcze nie wie… Wziął udział w konkursie języka angielskiego, ponieważ chciał sprawdzić się w znajomości języka obowiązującego w kraju, w którym się urodził, w Stanach Zjednoczonych. Gdyby mógł wybrać państwo, które chciałby odwiedzić, to byłaby to…. Nowa Zelandia.
Igorze, Janku i Kubo, gratulujemy i życzymy Wam powodzenia w Finale.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content