KLASA VII TRZYMA FORMĘ !

Uczniowie klasy VIIA  jako przedstawiciele Samorządowej Szkoły Podstawowej  po raz kolejny wzięli   udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”. Uczniowie wg 10 zasad zdrowego żywienia  podjęli  działania mające  na celu wdrażanie mody na zdrowie . W powyższym projekcie dzieci teoretycznie i praktycznie uczyły  się zasad zdrowego i aktywnego stylu życia.

Dziewczęta i chłopcy z  klasy VIIA promowali  zdrowie przygotowując m.in. kolorowe, zdrowe i pełne witamin potrawy warzywne i owocowe. Propagowali  picie wody i naturalnych soków owocowych.  Praktyka poprzedzona była lekcjami teoretycznymi . Dzieci uczyły się zasad odżywiania według najnowszej piramidy zdrowia .Klasa VIIA zapoznając  się z 10 zasadami zdrowego żywienia nauczyła się robić dla siebie jadłospisy, dostosowane do ich wieku i płci. Ponadto odwiedzając jeden z dyskontów spożywczych za pomocą specjalnej aplikacji „zdrowe zakupy” wyrabiali zdrowe nawyki zakupowe.

W grafiku  znalazł się dzień poświęcony wadom postawy. W gabinecie pani pielęgniarki każdy uczeń mógł dokonać pomiarów masy ciała i wzrostu  oraz obliczyć wskaźnik BMI . Wielu uczniów dowiedziało się czy nie ma zaburzeń rozwoju swojego ciała. Największą dawkę wiedzy z prawidłowego odżywiania młodzież otrzymała na spotkaniu w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego z dietetyczką .

Koordynatorem akcji była wychowawczyni klasy VIIA , Jolanta Kochańczyk.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content