Egzamin ósmoklasisty 2021

Ostatni tydzień maja był dla naszych ósmoklasistów czasem wielkich emocji egzaminacyjnych. Czterdzieścioro ośmioro uczniów klasy 8a i 8b w ścisłym reżimie sanitarnym przez trzy dni zmagało się z zadaniami z trzech przedmiotów.
We wtorek, 25 maja, arkusz z języka polskiego zaskoczył piszących „Panem Tadeuszem”, pojawił się również tekst poruszający zagadnienia filozoficzne oraz obowiązkowe wypracowanie: rozprawka o poznawaniu samego siebie lub opowiadanie twórcze z wątkiem „Przyjaciela Mądrości”. W środę, 26 maja, uczniowie zmierzyli się z zadaniami z matematyki m. in. działaniami na liczbach naturalnych i ułamkach, geometrią, działaniami na potęgach i pierwiastkach, obliczeniami procentowymi oraz elementami rachunku prawdopodobieństwa. W czwartek, 27 maja, maraton egzaminacyjny zamknął język obcy nowożytny (angielski i niemiecki), a tu słuchanie, gramatyka i pisanie obowiązkowego maila.
Sami uczniowie oceniają tegoroczny egzamin jako umiarkowanie trudny. Na oficjalne wyniki przyjdzie nam jednak poczekać do 2 lipca. Trzymamy kciuki!

Powiązane zdjęcia:

Skip to content