Dzień Postaci z Bajek

„…Za górami, za lasami… czy jesteś duży, czy mały w bajkową postać zmienisz się cały”. 🙂
5 listopada obchodzimy nietypowe święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
To wspaniała okazja, by celebrować spotkanie z ulubionymi postaciami z klasycznych bajek, popularnych filmów i książek dla dzieci. Inicjatywa ta promuje czytanie, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa, jest okazją do wyrażenia kreatywności, a także przypomnienia wartości i przesłań zawartych w klasycznych opowieściach.
W poniedziałek, 6 listopada, z okazji tego właśnie święta w naszej szkole zorganizowana została „bajkowa impreza”. I dzieci, i dorośli uczestniczyli w tym dniu w wielu aktywnościach związanych tematycznie z bajkami. Były to konkursy, wspólne czytanie, projekcje filmów animowanych czy warsztaty plastyczne.
Mnóstwa radości dostarczyła inscenizacja „Rzepki” przygotowana przez uczniów klasy 2c i zaprezentowana młodszym i starszym kolegom.
Największego uroku całemu wydarzeniu nadały jednak wspaniałe stroje, dzięki którym nasza szkoła stała się w bajkowym światem. Na korytarzach zaroiło się od księżniczek, smoków, jednorożców, czarodziejów czy superbohaterów.
W fantastyczne krainy zamieniały się również całe klasy.
I tak na przykład w role Smerfów wcielili się uczniowie 1c. Ich sala przekształciła się w wioskę i okoliczny las, do którego uciekli w obawie przed Gargamelem i jego kotem Klakierem. Na szczęście mogli liczyć na pomoc Papy Smerfa, dzięki któremu wyszli cało z opresji. Tę emocjonującą przygodę zakończyli poczęstunkiem – ciasteczkami i ciepłym kakao – oraz pamiątkowym zdjęciem w fotobudce.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek zawsze dostarcza wszystkim niezapomnianych wrażeń. Poza wspaniałą rozrywką jest również świetną okazją do budowania więzi nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z książką.
Impreza została przygotowana przez panią Dorotę Stokłosę i Jolantę Brodko przy współpracy z biblioteką szkolną.
 

Powiązane zdjęcia:

Skip to content