Akcja „Znicz dla Westerplatczyka”

Dziś, 1 września, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego uczciliśmy pamięć żołnierzy – Westerplatczyków, którzy w 1939 roku, nie bacząc na własne życie, stanęli jako pierwsi w obronie naszej ojczyzny. Tym samym włączyliśmy się do udziału w pięknej ogólnopolskiej akcji pamięci, której organizatorem jest Zespół Szkół Morskich w Gdańsku.
Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym udaliśmy się na cmentarze i odszukaliśmy groby trzech Westerplatczyków: Jana Stradomskiego i Stefana Gajdy w Kazimierzy Wielkiej oraz Józefa Michalika w Kazimierzy Małej. Dziś złożyliśmy róże i zapaliliśmy znicze pamięci na ich grobach. Będziemy pamiętać i postaramy się nie tylko tę pamięć pielęgnować, ale przekazać kolejnym pokoleniom, podobnie jak opiekę nad grobami, bo – jak powiedziała nasza noblistka Wisława Szymborska – „Tyle żyjemy, ile się o nas pamięta”.
W akcji wzięli udział uczniowie: Zuzanna Krawczyk, Michał Menkała, Maciej Krupa, Oliwia Niewiadomska, Allessandra Thomas, Angelika Rycaj, Nikola Kobus, Hubert Szuba z klasy 7c, Kamil Erbel z klasy 8d, Julia Skoczek i Gabriela Malec z klasy 8b oraz Antoni Szuba z klasy 8c. Opiekunką akcji jest p. Monika Anielska.

Powiązane zdjęcia:

Skip to content